امروز:
جمعه 29 دي 1396
بازدید :
171
نشست شیوه های مقابله با شبهات در فضای مجازی در حوزه علمیه خواهران قبا تهران برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات سیصدوپانزدهمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"  شیوه های مقابله با شبهات در فضای مجازی  " آذر ماه سال جاری در جمع طلاب سطح 3 و مبلغان حوزه علمیه خواهران قبا تهران برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین جلیلی به تبیین کاربردی ترین شیوه های مقابله با شبهات در فضای مجازی پرداخت.
 استاد جلیلی ضمن بیان رویکرد غلط عموم جامعه ی مذهبیون و نقاط ضعف عمومی طلاب در تسلط بر منبع و شیوه های تعاملی موثر با مخاطبین به بیان اصول منطقی مبارزه با انحرافات و ارتباط گیری صمیمانه با مخاطبین خاکستری جامعه به طور تحلیلی پرداخت.
حجت الاسلام جلیلی گفت: اگر جامعه ی مذهبی و خصوصا طلاب حوزه‌های علمیه بتوانند در رفتار و گفتار و سبک تعامل و شیوه ی زندگی شخصی خود، مطابق سیره ی جامع معصومین در ارتباط با مردم برخورد کنند، شاهد بسیاری از انحرافات، دین گریزی ها و احکام ستیزی ها در کشور نخواهیم بود.
وی افزود: در حقیقت مشکل اساسی ما در گسست ارتباطی جامعه‌ی مذهبی با مردم، عقب ماندگی اطلاعاتی، ناپختگی در برخورد و کنشهای نسنجیده‌ی مذهبیون در تعامل صحیح اسلامی با مردم جامعه است!
حجت الاسلام والمسلمین جلیلی در این نشست پس از تبیین ماهیت رسانه، شیوه های جنگ روانی، راهکارهای مقابله با آنها  به بیان شاخص ترین شبهات مجازی موجود در فضای مجازی و راهکارهای مقابله با آنها پرداختند .
در پایان این نشست ایشان به سؤالات حاضرین پاسخ دادند.

مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات ـ حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :