امروز:
يکشنبه 1 بهمن 1396
بازدید :
1605
مقام معظم رهبري از ديدگاه امام خميني(ره)
يكي از خصوصيات امام خميني(ره) توجه به ياران نزديك خود بود که در ميان ياران و شاگردان امام چند تن از توجه بيشتر آن حضرت برخوردار بودند، كه امام خميني(ره) نسبت به حضرت آيت الله خامنه اي هم در رفتار و ارتباط به ايشان توجه خاصي داشتند و هم در گفتار، چراکه شخصيت منحصر به فرد حضرت آيت الله خامنه اي در عرصه هاي مختلف انقلاب و پيش از انقلاب، چنين توجه ويژه اي را اقتضا مي نمود.
بخشي از سخنان حضرت امام(ره) درباره شخصيت مقام معظم رهبري- حفظه الله- چنين است:
1 خورشيد روشني بخش:
در بين دوستان و متعهدان به اسلام و مباني اسلامي از جمله افراد نادري هستيد كه چون خورشيد، روشني مي دهيد[1].
2 متعهد و خدمتگزار:
شما اگر گمان بكنيد كه در تمام دنيا، رييس جمهورها و سلاطين و امثال اين ها يك نفر را مثل آقاي خامنه اي پيدا كنيد كه متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار ... پيدا نمي كنيد[2].
3 عالم به دين و سياست:
خداوند متعال بر ما منت نهاد كه افكار عمومي را براي انتخاب رييس جمهوري متعهد ومبارز در خط مستقيم اسلام و عالم به دين و سياست هدايت فرمود[3].
4 متفكر و انديشمند:
اين جانب به پيروي از ملت عظيم الشان و با اطلاع از مقام و مرتبت متفكر و دانشمند محترم جناب حجت الاسلام خامنه اي ايده الله تعالي، راي ملت را تنفيذ... نمودم[4].
5 همراه با امام ، همگام با انقلاب:
ايشان را من سال هاي طولاني مي شناسم و در آن زماني كه اول نهضت بود ايشان وارد بود و ... بعد هم كه اين انقلاب به اوج خودش رسيد ، ايشان حاضر واقعه بود همه جا تا آخر؛ و حالا هم هست، يك نعمت خدا به ما ، اين است كه داده[5].
6 خدمتگزار و مجاهد:
من به شما خامنه اي عزيز تبريك مي گويم كه در جبهه هاي نبرد با لباس سربازي و در پشت جبهه با لباس روحاني به اين ملت مظلوم خدمت نموده ايد[6].
7 معلم ، خطيب توانا و راهنماي دلسوز؛ شما سربازي فداكار در جبهه جنگ و معلمي آموزنده در محراب و خطيبي توانا در جمعه و جماعات و راهنمايي دلسوز در صحنه انقلاب هستيد[7].
8 بازوي قدرت مند نظام:
اين جانب ، كه از سال هاي قبل از انقلاب با جناب عالي ارتباط نزديك داشته ام و همان ارتباط بحمد الله تا الان باقي است ، جناب عالي را يكي از بازوهاي تواناي جمهوري اسلامي مي دانم[8].
9 برادرو آشنا به مسايل فقهي:
شما را چون برادري كه آشنا به مسايل فقهي و متعهد به آن هستيد... مي دانم[9].
10 مصلح:
به كسي سوء قصد كردند كه آواي دعوت او به صلاح و سداد در گوش پي نوشت مسلمين جهان طنين انداز است [10].
[1] . صحيفه نور ، ج 20 ، ص 173.
[2] . همان ، ج 17 ، ص 170.
[3] . همان ، ج 15 ، ص 179.
[4] . همان ، ج 15 ، ص 179.
[5] . همان ، ج 17 ، ص 170.
[6] . همان ، ج 15 ، ص 41.
[7] . همان.
[8] . همان.
[9] . همان ، ج 20 ، ص 173.
[10] . همان ، ج 15 ، ص 41.
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :