امروز:
دوشنبه 2 بهمن 1396
بازدید :
608
نشست «موانع تحقق منویات رهبری در فضای مجازی» برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات؛ سیصد و هشتمین  نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان «موانع تحقق منویات رهبری در فضای مجازی» اردیبهشت ماه سال جاری در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه امام علی (ع) شهرستان سلماس  برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین کهوند به تبیین این موضوع پرداخت.
در این نشست حجت الاسلام کهوند با تبیین چیستی و چرایی فضای مجازی، وضع موجود جامعه را نامطلوب معرفی کرده و آن را نیازمند تغییرات و اصلاحات فراوان دانست.
وی با اشاره به عملکرد سایر کشور ها در زمینه تفکیک سنی اینترنت گفت: در بسیاری از کشورها امروزه اینترنت به صورت مجزا و در سه سطح کودک، خانواده و بزرگسالان ارائه می شود و این نشان دهنده ی آن است که نمی توان با آزاد گذاشتن اینترنت در ایران و با صرف فرهنگ سازی مشکلات و آسیبهای این فضا را کاهش داد.
این استاد برجسته فضای مجازی سپس به منویات رهبری در این حوزه اشاره کرده و افزود: امروز بزرگ ترین نیاز ما این است که مردم و به ویزه نخبگان مطالبه ی خود نسبت به تشکیل شبکه ملی اطلاعات را از دولت بالا برده و بدینوسیله هرگز اجازه سو استفاده از امکانات و پول مردم را به سودجویان این عرصه ندهند.
وی در ادامه به منافع فراوان شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت امروز اگر این مساله حل شود نه تنها بسیاری از هزینه های جاری نت کم شده بلکه اینترنت ما دارای امنیت و سلامت بسیار بیشتری می شود.
در پایان این جلسه حجت الاسلام کهوند به سوالات حضار محترم پاسخ دادند.

مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات ـ حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :